/Files/images/2023/history-of-ukrainian.jpg

Звіт

про виконання мовного законодавства в

КЗ «Одноробівський ліцей» Золочівської селищної ради

Напрямки діяльності Складові діяльності
Інформаційно-нормативне забезпечення з питань дотримання мовного законодавства У закладі в наявності нормативно-правова база щодо виконання мовного законодавства та застосування державної мови в освітньому процесі.
Дотримання у ЗЗСО єдиного мовного режиму Заклад працює за робочим навчальним планом з українською мовою навчання. Відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України державна мова використовується в межах освітнього процесу, під час проведення навчальних занять (крім занять із навчальних предметів, які згідно з освітньою програмою закладувикладаються іноземними мовами), у спілкуванні педагогічних працівників, технічного персоналу як зі здобувачами освіти, так і між собою. Під час організації освітнього процесу використовуються навчальні матеріали, підготовлені державною мовою (крім занять із навчальних предметів, які згідно з освітньою програмою закладу освіти викладаються іноземними мовами (англійською, французькою). Кількість учнів, які охоплені українською мовою навчання, становить 100%. Викладання базових дисциплін державною мовою здійснюється на належному рівні. Українською мовою проводяться засідання педагогічної ради, семінари, наради, збори колективу, друкуються тексти оголошень і повідомлень, плакатів та шкільних газет. Шкільна документація ведеться відповідно до Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти. Ліцейпроводить набір дітей у 1-й клас лише з українською мовою навчання.
Оформлення інтер’єру ЗЗСО з використанням державної символіки, українських народних мотивів Інтер’єр закладу освіти, кожного навчального кабінету, бібліотеки оформлений з використанням державної та національної символіки, наявні інформаційні куточки щодо підготовки учнів до ЗНО, у кабінеті української мови та літератури є куточок культури мовлення, використано українські народні мотиви. В закладі розміщено куточок з державною символікою, а саме: державний прапор України, герб України, гімн України. Кабінет української мови та літератури оформлено в українських народних мотивах. В кабінетах предметів, з яких учні складають ЗНО, розміщено інформаційні куточки щодо підготовки учнів до ЗНО.
Якісний та кількісний склад учителів української мови У закладі працює 2 вчителя української мови, які мають відповідно до посади вищу педагогічну освіту та кваліфікаційні категорії: «спеціаліст», «спеціаліст І категорії».
Проведення заходів:
Обговорення питань щодо виконання мовного законодавства України Проводиться відповідна робота з педагогічним колективом щодо дотримання мовного законодавства в ліцеї : - на засіданнях педагогічної ради (затвердження освітньої програми, формування мережі класів ); - на нарадах при директору (аналіз стану виконання мовного законодавства; норми українського правопису та правильної вимови); - на засіданнях ШМО класних керівників (методика проведення виховної роботи з питань національно-патріотичного виховання). На батьківських зборах обговорюються питання використання державної мови в освітньому процесі, національно-патріотичного виховання дітей.
Функціонування філологічного профілю Немає
Організація спецкурсів, факультативів, гуртків для підвищення мовної культури учнів Спецкурс «Синтаксис складного речення» (автор Гнаткович Т.В.) (9 кл.) Факультативний курс «Орфографічний практикум» (автор Кочергіна Л.М.) (10-11 кл.)
Участь учителів української мови та літератури у професійних конкурсах, результативність Всеукраїнський конкурс фахової майстерності для вчителів-україністів «Соняшник-учитель» (сертифікат учасниці) з 2014 р. по 2021 р.
Видання навчально-методичної літератури українською мовою на допомогу вчителям-предметникам Немає
Учні-переможці районних, міських, обласних, всеукраїнських конкурсів, олімпіад, МАН, турнірів з української мови та літератури 1) ІІ етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г. Шевченка (ІІІ місце - учениця 6 класу, ІІІ місце – учениця 9 класу) (2021/2022 н.р.) 2) ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури (ІІІ місце – учениця 10 класу) (2022/2023 н.р.) 3) Участь учнів 2-11 класів у народознавчій грі «Соняшник» протягом восьми років (дипломи І, ІІ, ІІІ ступенів, сертифікати учасників) (з 2014 р. по 2021 р.)
Місце позакласної роботи у вивченні фольклору, етнографії, національної культури та мистецтва. Робота ЗЗСО в українознавчому напрямі. Згідно плану виховної роботи закладу освіти, Календаря знаменних дат відзначаються дні народження видатних українських поетів та письменників організацією шкільних конкурсів виразного читання літературних творів. Проведення тижнів української мови та літератури, тижня початкових класів «Мудрість віків устами усної народної творчості», Шевченківських днів, заходів до Дня української писемності та мови, Міжнародного дня рідної мови. Підготовка театралізованого дійства до різдвяних свят, до свята Меланки, розучування українських колядок, щедрівок. Перегляд і обговорення здобутків українського кінематографу на зустрічах представників класів дитячої організації «Веселка». Постійна участь здобувачів освіти в заходах округу та громади з нагоди відзначення державних свят.
Співпраця ЗЗСО, з просвітницькими та громадськими організаціями , ЗВО з питань широкого застосування державної мови Співпраця закладу з КЗСМО "Одноробівська школа мистецтв" Золочівської селищної ради, Одноробівською філією Будинку культури Золочівської селищної ради з питань проведення спільних заходів до державних та народних свят, впровадження українських традицій .
Робота з батьками Проведення спільних виховних заходів до державних свят, використання українських традицій при підготовці до шкільних свят; залучення батьків до виготовлення декорацій, елементів українського національного одягу тощо; проведення круглий столів, роз’яснювальних бесід про внесення змін до українського правопису; просвітницька робота серед батьків щодо зміцнення статусу української мови як державної.
Кiлькiсть переглядiв: 183

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.