/Files/images/2022/Орієнтовна структура 20222023 навчального року.jpg

Богодухівське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області

повідомляє про

ТРИВАЛІСТЬ НАВЧАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ ПРИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Дистанційне навчання - це одна із форм організації навчального процесу під час якого всі уроки або частини занять проводиться з використанням сучасних інформаційних телекомунікаційних технологій за умови територіальної віддаленості вчителя та учня. Вимушене дистанційне навчання поставило вчителів і батьків перед непростими викликами: як організувати навчання дітей в умовах воєнного часу, коли вчитель не може бути поруч.

Слід зазначити, що відповідно змін внесених наказом МОЗ від 01.08.2022 № 1371 до п.10 розділуVСанітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації іншого характеру безперервна тривалість навчальних занять при організації дистанційного навчання у синхронному форматі не повинна перевищувати для учнів:

- 1-2 класів — 2 навчальних занять по 30 хвилин, або 3-по 20 хвилин;

- 3-4 класів — 2 навчальних занять по 45 хвилин, або 3-по 30 хвилин, або 4- по 20 хвилин;

- 5-6 класів — 2 навчальних занять по 45 хвилин, або 3-по 35 хвилин, або 4- по 25 хвилин;

- 7-9 класів — 2 навчальних занять по 45 хвилин, або 3-по 40 хвилин, або 4- по 25 хвилин;

- 10-11 класів — 3 навчальних занять по 45 хвилин, або 4-по 35 хвилин, або 5- по 30 хвилин, або 6- по 25 хвилин.

Важливо розуміти, що вчителю і учнюне потрібно постійно спілкуватися через інтернет, головне – щоб учень міг поставити свої питання, з’ясувати деталі завдання і не проводити весь свій час навчання тільки за електронним пристроєм. Слід зазначити, що не кожне навчальне заняття обов’язково проводиться з використанням синхронного режиму взаємодії вчителя та учнів. Школа може скласти розклад занять, згідно з яким деякі заняття проходять лише асинхронно. Відповідно до Положенняпро дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою школи, має організовуватися в синхронному режимі.

Заплануйте час для консультацій з учнями.

Основним питанням при проведенні дистанційного навчання залишається — це здоров’я дитини. Санітарний регламент передбачає, що під час роботи з технічними засобами навчання обов’язковим є проведення вправ з рухової активності та гімнастики для очей.

Дотримуючись цих рекомендацій заняття за комп'ютером завдадуть меншої шкоди здоров'ю дітей.

Кiлькiсть переглядiв: 1279

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.